30 листопада 2021 року до Хлібодарівської сільської територіальної громади завітали представники Центру вивчення питань голокосту Бабиного Яру
Збереження та дослідження історії рідного краю завжди залишалося одним із важливих чинників для великої нації, мешканців маленького села, для жителів громади. Крім досягнень, якими ми пишаємось, на жаль, є скорботні сторінки історії.
Сьогодні весь світ знає про трагедію Бабиного Яру - закатування та знищення єврейського народу. Ця трагедія залишила слід в історії нашої громади і пов'язана вона з історією колишніх єврейських колоній в с.Затишне , с.Хлібодарівка, с.Рівнопіль.
30 листопада 2021 року до Хлібодарівської сільської територіальної громади завітали представники Центру вивчення питань голокосту Бабиного Яру. Це працівники Запорізького наукового товариства імені Я.Новицького - науковий співробітник Сергій Звелинський та голова історико-наукового Центру Сергій Биливненко. Мета експедиції - це збір усних спогадів про ці події у Запорізькій та Донецькій областях.
Разом із Головою Хлібодарівської сільської територіальної громади Лубінцем Валерієм Дмитровичем та секретарем Барабаш Оленою Анатоліївною експедиція розпочалася з шкільного музею села Златоустівки, де учні провели екскурсію «Сторінками Голокосту». Гості завітали у село Затишне, відвідали Стіну Плачу - пам'ятник розстріляним в 1941 році єврейським жителям. Поспілкувались з місцевою жителькою Аніміцею Оленою Василівною, яка розповіла про історію села. В селі Хлібодарівка директор сільського будинку культури Крюченко І.О провела екскурсію по музею історії села. Гості поспілкувались із засновницею музею Курською Г.Д. Було оглянуто будівлю єврейської школи. Настоятелем храму св.Іоанна Златоуста о. Сергієм представлені факти заснування храмів у селах Златоустівка та Хлібодарівка.
Протягом трьох днів жителі сіл Златоустівка, Затишне, Хлібодарівка, Рівнопіль розповідали про моторошні сторінки холокосту, ділились сімейними фотоархівами. Були виявлені цікаві факти про історію заснування населених пунктів. Вивчення історії рідного краю триває і надалі.
Після опрацювання інформації жителі громади матимуть можливість ознайомитись з результатами досліджень.
Дякуємо мешканцям нашої громади за співпрацю та небайдуже ставлення до сторінок історії нашого рідного краю.