Про переваги подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку за допомогою електронних сервісів ДПС
Волноваська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області інформує про переваги подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку.
Сучасний рівень інформаційних технологій дозволяє вирішити чимало питань в органах Державної податкової служби дистанційно.
Однією з найпоширеніших послуг є приймання податкової та іншої звітності органами ДПС, поданої платниками за допомогою електронних сервісів.
Електронне звітування – це найбільш зручний та сучасний формат спілкування з контролюючими органами, який має багато суттєвих переваг для платників:
-
економія робочого часу на заповнення та подачу звітності та власних коштів на придбання бланків;
-
робота в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів або старт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення всього за декілька хвилин у будь-який час та з будь-якого місця, де є доступ до мережі Інтернет ;
-
звітність, надіслана до податкового засобами телекомунікаційного зв’язку не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;
-
автоматична перевірка підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;
-
оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді;
-
підтвердження доставки звітності (направлення ДПС квитанції про отримання податкової декларації);
-
конфіденційність інформації тощо.
Для подання звітності в електронному вигляді платник може використовувати:
електронний сервіс «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за адресою http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС;
спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення (ПЗ)для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності». Клієнтське ПЗ безкоштовно можна завантажити з розділу «Електронна звітність» на офіційному веб-порталі ДПС за адресою https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/;
Подача податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку здійснюється через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.
ЕЦП кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). Наразі це: АЦСК АТ «КБ «Приватбанк», АЦСК ПАТ «УкрСиббанк», ТОВ «Центр сертифікації ключів «Україна», АЦСК АТ «Ощадбанк», КНЕДП «Казначейство», КНЕДП «Дія», ТОВ «Арт-мастер», ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» та ін.